Galinės ašies tipai

Kaip nustatyti galinės ašies tipą?

Galinė ašis gali būti kelių tipų – daugiasvirtė (multilink) arba vientisos konstrukcijos (twist-beam). Tam tikrų produktų aprašymuose išvysite nurodymą, kad prekė tinka tik vieno arba kito tipo ašiai, todėl būtina tiksliai žinoti koks yra Jūsų automobilio galinės ašies tipas, kad galėtumėte sau išsirinkti tą prekę, kuri tinka būtent Jūsų automobiliui. Sužinoti kokio tipo galinę ašį turi automobilis galima dviem būdais – kontaktuoti gamintoją (ar atstovybę), kur Jums tikrai bus suteikta ši informacija arba galima tiesiog palįsti po automobiliu ir išsiaiškinti tai čia ir dabar.

Daugiasvirtė galinė ašis

Daugiasvirtės galinės ašies dizainas yra brangesnis, todėl ekonominės klasės automobiliuose šio tipo ašies dažnai nesutiksite. Pagrindinis ir ryškiausias skirtumas yra tas, kad ašis atrodo kompleksiškesnė nei kitų tipų ašys (dėl daugelio detalių, kurios sudaro ašies visumą). Daugiasvirtė galinė ašis suteikia didesnį vairavimo komfortą bei geresnį valdomumą, t.y. staigiuose posūkiuose, todėl idealiai tinka įvairaus tipo lenktynėms.

Vientisos konstrukcijos galinė ašis

Vientisos konstrukcijos galinė ašis yra palyginti nebrangi pagaminti, todėl šį ašies tipą dažniausiai galima rasti sumontuotą į daugelį ne prabangių automobilių. Pagrindiniai privalumai be to, kad šio tipo ašį galima pigiau pagaminti – tai geros vairavimo charakteristikos ir konstrukcijos patikimumas. Ši galinė ašis yra sujungta su automobilio kėbulu ir atlieka galinės ašies bei stabilizatoriaus (roll-bar) vaidmenis.

Sprendimas – daugiasvirtė ar vientisos konstrukcijos ašis?

Paprasčiausias būdas nustatyti kokio tipo ašį turi automobilis, yra atsigulti už automobilio galo ir pažvelgti į konstrukciją tarp abiejų ratų – daugiasvirtė ašis turės kur kas daugiau detalių nei vientisos konstrukcijos ašis, kuri, trumpai tariant, turi vieną, tarp ratų einančią, metalinę jungtį (žr. paveikslėlius).

Translate »