K&N oro filtrai

K&N oro filtrai

Sportiniai oro filtrai: mažas pasipriešinimas ir geros filtravimo savybės

Gamykliniai oro filtrai, nors yra santykinai pigūs ir gerai filtruoja, gaminami iš tradicinės medžiagos – popieriaus. Deja, ši medžiaga sukelia didelį pasipriešinimą orui, patenkančiam į variklio degimo kamerą. Kadangi sumažėja oro kiekis degalų ir oro mišinyje, todėl sumažėja generuojama galia. Atsakymas į šį problematišką klausimą – sportiniai oro filtrai. Jie sumažina pasipriešinimą oro srautui ir tuo pačiu metu išlaiko optimalias filtravimo savybes.

Filtruojanti medžiaga

Mažesnis oro pasipriešinimas įsiurbimo sistemoje pagerina akceleratoriaus pedalo reakciją ir automobilio dinamiką. Mažesnis pasipriešinimas sudaromas pakeičiant filtruojančią medžiagą – popierių, pavyzdžiui, medvilniniu įdėklu, sustiprintu aliumininiu tinklu, arba vakuume supresuota poliuretanine kempine. Standartinis variklio galios ir sukamojo momento optimizavimas siekia nuo 1 iki 4 AG. Tuo pat metu varikliui tiekiamo oro kokybė išlieka aukštame lygyje. Po filtro sumontavimo galima pastebėti nedidelį variklio garso pasikeitimą, nors jis nėra labai išraiškingas ir netrukdo automobilio vartotojams. Be to, sportiniai oro filtrai yra daugkartinio naudojimo, nes juos galima valyti specialiomis, tam tikslui skirtomis priemonėmis. Taip pat jie gali būti išmirkomi specialiose alyvose, taip pagerinant filtruojančios medžiagos savybes ir kartu pailginant variklio ilgaamžiškumą.

Įdėklai – paneliniai filtrai

Sportinio oro filtro sumontavimas suteikia galimybę padidinti įsiurbiamo į variklio degimo kamerą oro kiekį, o tai tiesiogiai paveikia transporto priemonės našumą. Tokio filtro daugkartinio panaudojimo galimybė mažina transporto priemonės eksploatacijos išlaidas. „Performance Fellas“ automobilių puošybos (angl. Tuning)  ir  motorinio sporto skyrius savo asortimente siūlo dviejų garsių sportinių oro filtrų gamintojų produktų linijas: K&N bei „Pipercross“.

K&N

K&N paneliniai filtrai – tai tikslūs serijinių, popierinių oro filtrų pakaitalai. Amerikiečių inžinierių sukurta konstrukcija leidžia pasiekti auštą, praktiškai neribojamą oro srautą, tuo pat metu išlaikant auštą filtravimo standartą. Jie yra gaminami iš 4-6 sluoksnių medvilnės, sudėtos tarp dviejų lakštų aliumininio tinklo. Taip paruoštas filtravimo sluoksnis papildomai sudedamas armonikėle, tai padidina K&N ženklu pažymėtų produktų filtruojantį paviršių. Verta prisiminti, kad tai drėgni filtrai. Tai reiškia, kad jie yra išmirkyti specialioje alyvoje, kuri sulaiko net smulkiausius teršalus.

Pipercross

Paneliniai oro filtrai „Pipercross“ – tai daugkartinio naudojimo filtrai, juos galima savarankiškai valyti ir prižiūrėti naudojant specialią alyvą.   

Filtrai gaminami iš daug kartų vakuume supresuotos poliuretaninės kempinės, kurios savybės suteikia galimybę sulaikyti daugiau oro teršalų filtruojančios medžiagos viduje. Anglų gamintojas įrodė, kad jo produktuose naudojama kempinė leidžia tris kartus ilgiau naudoti produktą, palyginti su popieriumi arba medvilne. Taip pat svarbus kempinės naudojimo privalumas yra nuolatinio pro filtrą pratekančio oro srauto užtikrinimas.

Filtruojanti medžiaga susideda iš kelių skirtingo poringumo ir kietumo kempinės sluoksnių. Dėl šios priežasties kiekvienas sluoksnis gali sulaikyti skirtingo dydžio ir struktūros teršalus. Paneliniai oro filtrai „Pipercross“ taip pat yra drėgnieji filtrai – jie išmirkyti alyvoje, dėl kurios net smulkūs teršalai nepatenka į variklį.

Sportinis pasirinkimas

Sportiniai paneliniai oro filtrai – tai visuomet geras pasirinkimas. Jie tiks vairuotojui, pradedančiam mechaninį automobilio tiuningą, ir eiliniam vairuotojui, kuris vertina variklio našumo pagerinimą arba siekia optimizuoti jo ekonomiškumo parametrus. Sportiniai oro filtrai – tai daugiau deguonies degiajame mišinyje, daugkartinis panaudojimas ir mažesnės degalų sąnaudos.

Kodėl reikia rinktis šių gamintojų oro filtrus:

  • Daugiau galios;
  • Variklio apsauga;
  • Filtras visam gyvenimui;
  • Lengvai plaunamas ir pakartotinai naudojamas;
  • Labai platus pritaikymas;

Pagerintų charakterisitikų oro filtrai taip pat yra išandyti su nepriklausomais geriausiais galios stendais. Paneliniai oro filtrai – tai daugkartinio naudojimo filtrai, juos galima savarankiškai valyti ir prižiūrėti naudojant specialią alyvą.

Filtrai gaminami iš daug kartų vakuume supresuotos poliuretaninės kempinės, kurios savybės suteikia galimybę sulaikyti daugiau oro teršalų filtruojančios medžiagos viduje. Anglų gamintojas įrodė, kad jo produktuose naudojama kempinė leidžia tris kartus ilgiau naudoti produktą, palyginti su popieriumi arba medvilne. Taip pat svarbus kempinės naudojimo privalumas yra nuolatinio pro filtrą pratekančio oro srauto užtikrinimas.

K&N filtro užklausa
P

Translate »