Coiloverių suvokimas remiantis KW Suspensions technologija

Reguliuojamo aukščio amortizatoriai arba Coiloveriai yra itin artima teritorija Performance Fellas publikai. Dažniausiai automobilio žeminimas yra vienas iš pirmųjų dalykų apie kurį galvojama, kuomet kalba pasisuka apie automobilio modifikacijas. Kokybiški produktai ir visas jų subtilumas yra tame, kad juos itin paprasta sumontuoti, nes gamintojas, užbėgdamas įvykiams už akių, sukurė juos taip tiksliai, kad būtų galima susimontuoti coiloverius praktiškai kelkraštyje. Visas KW Suspensions darbas ir išvystytas gamybinis tikslumas padaro coiloverius „bolt-on“ preke, kuri veikia!

Kita vertus, coiloverių technologija yra sudėtinga ir daugialypė, tad šįkart straipsnyje bus kalbama apie KW Suspensions produktus. Tad pradėkime nuo pagrindų.

Spyruoklės, amortizatoriai, statramsčiai (angl. struts)… Pagrindiniai principai

Svarbu išsigryninti pagrindinius ir svarbiausius dalykus – patys svarbiausi komponentai yra amortizatoriai ir spyruoklės, kuomet kalbama apie pakabos sistemas. Spyruoklės sugeria energiją, kurią ratui perduoda kelio nelygumai, o amortizatoriai visa energiją išsklaido, tokiu būdu yra pasiekiamas važiavimo komfortas. Be kokybiškų spyruoklių ir amortizatorių, visos kitos likusios susijusios dalys neduos jokio gero efekto, tad komfortą galima pamiršti.

Spyruokles su amortizatoriais automobiliuose dažniausiai būna suporuotos dviem tipais, t.y. atskirai, kaip daugelyje lengvųjų automobilių galinėse ašyse arba kartu kaip statramstis (angl. strut) McPherson, Chapman tipo priekinėse ar galinėse ašių konstrukcijose, tad pagrindinis momentas yra toks – visi pilni coiloveriai yra statramsčiai, t.y. struktūriškai suporuoti spyruoklės (iš išorės) ir amortizatoriaus (iš vidaus) komponentai.

Slopinimas (angl. damping), atšokimas (angl. rebound), suspaudimas (angl. compression)… Ką tai reiškia?

Suspaudimo veiksmas atsiranda važiuojant per kelio nelygumus – jėgos veikia spyruoklę ir ją suspaudžia, o amortizatorius tas jėgas slopina. Po suspaudimo spyruoklė atšoka grįždama į standartinę padėtį ir taip visas statramstis veikia nuolatos! Suspaudimo ir atšokimo reguliavimas padeda sukonfigūruoti amortizatorių taip, kad jis veiktų optimaliai kuomet susiduriama su kelio nelygumais, nustatant kaip greitai ir stipriai visas statramstis gali judėti.

Toliau skirstant, kai kurie KW Suspensions coiloverių modeliai ir jų nustatymai jau gamykliškai būna sureguliuoti, kad veiktų optimaliai būtent tam automobilio modeliui, kuriam jie yra sukurti. Kiti coiloverių modeliai leidžia tam tikrus įvairių lygių nustatymus, kaip pvz. atšokimo stiprumo reguliavimas, kuris dažniausiai turi 16 skirtingų nustatymo galimybių, kad naudotojas galėtų pagal savo poreikį sukonfigūruoti coiloverio veikimą suspaudimo veiksmo metu. Kai kurie coiloverių modeliai leidžia nustatyti suspaudimo lygį važiuojant mažais greičiais, kitaip sakant, kaip coiloveris susitvarko kontroliuojamo judėjimo atveju. Pavyzdys: nedideli kelio paviršiaus pakitimai, įvažiavimas į posūkį nedideliu greičiu (apytiksliai iki 80 km/h).

Taip pat yra ir tokių coiloverių modelių, leidžiančių reguliuoti suspaudimą važiuojant ir mažu, ir dideliu greičiu. Pavyzdys: ypač dideliu greičiu važiuojant per trasos kraštų bortelius, itin stiprūs kelio paviršiaus pakitimai, pakabos iškėlimo pokyčiai važiuojant.

Tai kaip gi visa tai veikia?

Amortizatoriaus stūmoklis (angl. piston) yra stumiamas žemyn per visą cilindrą pripildytą tepalo, o tepalas veržiasi pro vožtuvus, kuriuose yra išgręžtos skylės tepalui prasiveržti. Reguliuojant vožtuvo skylių dydį yra gaunamas tam tikras rezultatas – kuo skylės siauresnės, tuo standžiau veiks amortizatorius.

Kalbant apie paprasčiausius KW Suspensions coiloverius, kurių yra penki modeliai, t.y. Street Comfort ir Variant 1/2/3/4 (kur skaičiai nuo 1 iki 4 atspindi – gamykliškai nustatytą ir nereguliuojamą slopinimą, atšokimo slopinimo reguliavimą, atšokimo ir suspaudimo mažais greičiais slopinimą arba atšokimo ir suspaudimo mažais ir dideliais greičiais slopinimą). Clubsport 2-jų ir 3-jų krypčių reguliuojamos sistemos viską pakelia į aukštesnį lygį, kur coiloveriai yra skirti važiuoti trasoje. Taip pat yra ir Competition linija, kuri, priklausomai nuo coiloverio vidinių struktūrų nustatymų galimybės, turi skirtingas vožtuvų komplektacijas, kurios suteikia dar daugiau vietos reguliuoti amortizatoriaus veikimą.

Vienvamzdis (mono-tube), Dvivamzdis (Twin-tube) amortizatorius – kuo jie skiriasi?

Monotube amortizatoriaus sandara – stūmoklis, vožtuvai, dujos ir skystis (dažniausiai tepalas) – visi šie elementai yra talpinami viename vamzdyje.

Twintube amortizatorius veikia kiek kitaip ir skiriasi savo sandara, t.y. tokio tipo amortizatorius yra sudarytas iš dviejų vamzdžių, kur vienas yra išorinis, o kitas vidinis. Stūmoklio ir vožtuvo struktūra juda į viršų ir apačią išilgai vidinio cilindro, o išorinė kamera atlieka tiesiog skysčio rezervuaro funkciją.

Tokie yra privalumai ir skirtumai abiejų minėtų tipų struktūrų:

  • Twintube amortizatoriai paprastai turi ilgesnę stūmoklio eigą, yra labiau pritaikyti kasdieniam naudojimui gatvėse turint mintyje komfortą ir dažniausiai jiems neprireikia remonto ilgesnį laiką.
  • Monotube amortizatoriai geriausiai veikia eksploatuojami trasoje, turi didesnio diametro stūmoklį leidžiantį absorbuoti didesnes apkrovas, jų vidinė konstrukcija leidžia išvengti (esant didelėms apkrovoms) alyvoje susidarančių purslų (angl. aeration), dėl kurių amortizatorius tampa nebe toks efektyvus.

Abi konstrukcijos gali būti komplektuojamos su atšokimo ir suspaudimo slopinimo reguliavimu.

Apibendrinant, norintiems paprastumo KW Suspensions yra paruošę Street Comfort seriją. Įgyti atšokimo slopinimo reguliavimo privalumus galima naudojant 1-os krypties reguliuojamus coiloverius, nustatyti amortizatorių yra paprasta ir nereikia didelio techninio suvokimo. Norintiems platesnės amortizatoriaus reguliavimo galimybės 2-jų krypčių reguliuojami modeliai leis naudotojui tai pasiekti, tačiau reikės ne vieno testavimo, kad sukalibruoti kelių skirtingų opcijų darnų veikimą. Na, o reikalaujantiems maksimaliai tikslaus ir reguliuojamo amortizatoriaus veikimo 3-jų krypčių reguliuojami coiloveriai suteiks išeitį norintiems nepriekaištingai pasiruošti lenktynių dienai.

Absoliučiai visus KW Suspensions produktus ir jų atsargines dalis galite įsigyti Performance Fellas e.parduotuvėje. Esant poreikiui konsultuotis – visuomet laukiame jūsų užklausimų mūsų parduotuvėje nurodytais kontaktais.

Parašykite komentarą

Translate »